fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Маврово Ростуше до 13 часот гласале 904 граѓани

Објавено

на

Одзивот на гласачите на подрачјето на Општина Маврово и Ростуше до 13 часот изнесува 9,15%, соопшти Државната изборна комисија.

Од вкупно 9.886 избирачки запишани во единствениот избирачки список, правото на глас го оствариле 904. Во оваа општина гласањето се одвива на 39 избирачки места.

Проблеми и пречки засега не се регистрирани.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!