Поврзи се со нас

Занимливости

Во меѓувреме во најзагрозената земја од коронавирусот грми: Излезите на балкони и Forza Napoli!

Италија е најтешко погодена земја од Ковид-19 во Европа, целата територија е прогласена за црвена зона односно сите се во карантин.

Но темпераментните наполитанци, од квартот Касорија во јужниот град Неапол, познати уште како страствени вљубеници во фудбалот, најдоа начин барем од време на време да и пркосат на короната и со песна се бодрат помеѓу себе..  За кoj друг би пееле во Неaпол, освен фудбалскиот клуб Наполи.

Forza Italia, Forza Napoli!

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Font Resize
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!