fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Во недела поместете ги стрелките на часовникот – почнува зимско сметање на времето.

Објавено

на

101104-daylight-saving-time-changing-clock_28349_600x450Зимското сметање на времето оваа година ќе почне на 30 октомври, во 3 часот по полноќ кога стрелките на часовникот ќе се вратат еден час назад. Иако денот се уште трае до 19 часот, како што доаѓа зимата, се порано се стемнува, а зимското сметање на времето дополнитено ќе придонесе за тоа. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!