Поврзи се со нас

Гостивар

Во несреќа на патот Дебар-Маврово повредени малолетничка и 46 годишна жена

Објавено

на

МВР информиура дека вчера (30.12.2022) во 17.15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Дебар-Маврово, во близина на Бошков мост, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ш.А.(61) од Гостивар, и патничко моторно возило “опел инсигниа“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од О.Џ.(58) од Долно Косоврасти.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка, а со телесни повреди се здобила уште една сопатничка А.Џ.(46), двете од второто возило. Повредите се констатирани во Јавната здравствена установа во Дебар. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Дебар.“, соопшти полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена