Поврзи се со нас

Гостивар

Во несреќа на патот Гостивар-Кичево повредени повеќе лица

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (12.12.2022) во 11.45 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на место викано „Сеферов бунар“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „ивеко“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Д.(66) од Скопје и патничко возило „пежо“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(55) од Зајас, кичевско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а со телесни повреди се здобиле сопатниците од товарното возило С.С.(65) од с.Туралево, кратовско, Х.В.(52) и Р.Р.(28) од с.Сарај, скопско и С.П.(58) од Скопје, констатирани во Медицинскиот центар во Кичево.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кичево.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена