Поврзи се со нас

Гостивар

Во несреќа повреден 17 годишен велосипедист од Гостивар

Момче од Гостивар на возраст од 17 години завршило на скопските клиники, со повреди здобиени во сообраќајна несреќа.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека несреќата се случила вчера (22 мај) во 16.50 часот на регионален пат Гостивар- Србиново. Патничко моторно возило “голф“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од дваесетгодишник од селото Страјане удрил во велосипед управуван од 17 годишен малолетник од Гостивар.

По незгодата велосипедистот бил пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местотот на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Македонијапред 3 минути

МЗ: Новозаболени 25 лица, оздравени 17, починати пациенти од Тетово, Струга и Скопје

Гостиварпред 55 минути

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 2 часа

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 4 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 5 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 18 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 19 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 21 час

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!