fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во несреќа повреден моторциклист од Врапчиште

Објавено

на

Жител на Врапчиште завршил во болница со повреди здобиени во сообраќајна несреќа. Како што соопшти МВР, вчера (19 август) во 13.25 часот било пријавено дека на локалниот пат кој води од автопатот Тетово – Гостивар кон Врапчиште, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „даф“, со кратовски регистарски ознаки, управувано од Д.Ф. на возратс од 23 години од Кратово и мотоцикл „томос“, без регистарски ознаки, управуван од 66 годишниот Н.У. од Врапчиште. Во несреќата, моторциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар во Гостивар.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!