Поврзи се со нас

Гостивар

Во несреќа повредена девојка од Градец

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (21.12.2022) во 08.30 часот било пријавено дека на локалниот пат од Градец кон Боговиње, кај с.Пирок, патничко моторно возило „фиат“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Е.Б.(19) од Градец, излетало од патот и удрило во ограда.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото П.А.(20) од с.Градец, а со телесни повреди се здобила Е.Б., констатирани во Клиничката болница во Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.“, соопшти полицијата

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена