fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во несреќа во Зубовце повредена 18 годишна велосипедистка

Објавено

на

Девојка од селото Галате била тешко повредена во несреќа што се случила вчера (25 септември) околу 11 часот на регионалниот пат Гостивар – Градец, во селото Зубовце.

МВР соопшти дека патничко возило „фиат“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ф.А. на возраст од 52 години од Врбјани, удрило во велосипед, управуван од Д.Ј. 18 годишна од Галате.

„По незгодата, Д.Ј. била пренесена во Медицински центар Гостивар, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициската станица Гостивар.“, информира МВР.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!