Поврзи се со нас

Гостивар

Во новата работна недела и дожд и сонце

Објавено

на

Времето денес (понеделник) ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 3 до 10 степени.

Од утре до четврток времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура до максимални 17 степени. Во петок ќе настапи дестабилизација и повторно се очекуваат врнежи од дожд.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена