fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Општина Гостивар денес во домашни услови гласаат 20 лица

Објавено

на

Денес, еден ден пред вториот круг од Претседателските избори 2019, своето право на глас го остваруваат затворениците, лицата во домашен притвор, внатрешно раселени и болни и немоќни.

Според информациите од претседателот на Општинската изборна комисија на Гостивар, Мустафа Муслиу на подрачјето на Општина Гостивар ќе гласаат 20 болни и изнемоштени лица, кои претходно побарале и им било одобрено да го остварат правото на глас во домашни услови.

Во избирачкиот список на Општина Гостивар запишани се 79.493 граѓани со право на глас, а има 121 избирачко место.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!