Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Општина Гостивар денес во домашни услови гласаат 20 лица

Денес, еден ден пред вториот круг од Претседателските избори 2019, своето право на глас го остваруваат затворениците, лицата во домашен притвор, внатрешно раселени и болни и немоќни.

Според информациите од претседателот на Општинската изборна комисија на Гостивар, Мустафа Муслиу на подрачјето на Општина Гостивар ќе гласаат 20 болни и изнемоштени лица, кои претходно побарале и им било одобрено да го остварат правото на глас во домашни услови.

Во избирачкиот список на Општина Гостивар запишани се 79.493 граѓани со право на глас, а има 121 избирачко место.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!