fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во општина Гостивар има 79.441 граѓанин со право на глас

Објавено

на

Во избирачкиот список на територијата на општина Гостивар за утрешните претседателски избори, запишани се 79.441 гласач, кои своето право на глас го остваруваат во вкупно 121 избирачко место. Од Општинската изборна комисија информираа дека се` е подготвено за непречено спроведување на изборниот процес.

Денес, во гостиварската општина гласаат 17 болни и изнемоштени лица, кои претходно во дадениот рок се пријавиле и на кои ОИК им го прифатила барањето за гласање дома, поради болест или немоќност.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!