Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во општина Гостивар има 79.441 граѓанин со право на глас

Во избирачкиот список на територијата на општина Гостивар за утрешните претседателски избори, запишани се 79.441 гласач, кои своето право на глас го остваруваат во вкупно 121 избирачко место. Од Општинската изборна комисија информираа дека се` е подготвено за непречено спроведување на изборниот процес.

Денес, во гостиварската општина гласаат 17 болни и изнемоштени лица, кои претходно во дадениот рок се пријавиле и на кои ОИК им го прифатила барањето за гласање дома, поради болест или немоќност.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!