fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во Општина Врапчиште денес гласаат 11, во Маврово и Ростуше 17 избирачи

Објавено

на

Од Општинската изборна комисија на Маврово и Ростуше информираа дека на подрачјето на оваа општина, денес во домашни услови гласаат 17 болни и немоќни лица. Вкупната бројка на избирачи изнесува 9.886 и тие се распределени на 39 избирачки места.

Во Општина Врапчиште на ден пред изборите, правото на глас го користат 11 лица, од кои шест болни и изнемоштени и пет притвореници. На избирачкиот список во оваа општина има 25.599 избирачи, во вкупно 39 избирачки места.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!