Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Во општина Врапчиште денес гласаат 4 болни и 5 притвореници

Своето право на глас за Претседателските избори 2019-та, на подрачјето на општина Врапчиште, денес го остваруваат вкупно 9 лица, од кои четири болни и изнемоштени и пет притвореници, информираа од Општинската изборна комисија.

Во избирачкиот список на оваа општина има вкупно 25.594 гласачи, кои се распоредени во 39 избирачки места.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!