fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Полог изречени 42 казни за неносење заштитна маска

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот (21.02.2021/22.02.2021.) за неносење заштитни маски на вкупно 42 лицa (ТЕ-20 ГВ-22 изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во овој период на тетовско-гостиварското подрачје на 7 лицa (ГВ) изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени на ТЕ-219 и ГВ-75 лица со вакви решенија и при тоа не било констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!