Поврзи се со нас

Гостивар

Во понеделник дебата за предлог Развојната програма на Гостивар за 2020 година

Општина Гостивар во понеделник (11 ноември) организира јавна дебата на која ќе се дискутира за предлог Развојната програма за 2020-та година.

„Ги охрабруваме општинските советници, експертите, невладините работници, претставници на месните заедници и заинтересираните граѓани, да учествуваат во дебатата и да придонесат за заеднички развој на Предлог-развојна програма на Општина Гостивар за 2020 година, со цел истата да ги отсликува реалните потреби на граѓаните и да биде применлива.“, наведуваат од гостиварската локална самоуправа.

Учесниците во дебатата ќе добијат можност да ги изложат своите забелешки, предлози и сугестии, а од општината нагласуваат дека прифатливите и реални предлози ќе бидат разгледани и вклопени во програмата.

Дебатата ќе се одржи во општинската сала со почеток во 11 часот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!