Поврзи се со нас

Гостивар

Во понеделник крводарителна акција во Гостивар, најпотребна е „0-“ крвна група

Во понеделник (16 март) во Гостивар ќе се спроведе акција за дарување на крв. Акцијата ја организира Општинската организација на Црвениот крст Гостивар, во соработка со Кабинетот за трансфузиологија.

Црвениот крст упатува апел за дарување до сите здрави граѓани, но посебно до оние со крвна група „нулта негатив“, заради моменталните потреби.

Акцијата ќе се одржи во просториите на кабинетот за трансфузиологија во гостиварската болница,  8.30 до 14.00 часот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!