Поврзи се со нас

Гостивар

Во последното деноноќие 21 нов случај од 258 тестирања на коронавирус

Во последните 24 часа направени се 258 тестирања, а регистриран е 21 нов случај на ковид-19, информира Министерството за здравство, по градови: Скопје 12, Куманово 3, Штип 1, Тетово 5.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти: Скопје 7, Куманово 2, Прилеп 2, Велес 2, Гостивар 1, Крива Паланка 1, Пехчево 1, Берово 1.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1999, бројката на оздравени пациенти е 1439, на починати е 113, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 447.

Досега во земјата се направени вкупно 25528 тестирања на ковид -19. Од вкупниот број направени тестови во изминатото деноноќие, 13 теста се во рамките на скринингот. Тестирањата се направени преку Центрите за јавно здравје во Велес, Кочани, Куманово и Скопје во градинки и геронтолошки установи и не се регистрирани позитивни случаи на ковид-19.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!