Поврзи се со нас

Гостивар

Во притвор мажот од гостиварско кој допирал девојче

Објавено

на

Судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар му определил 8-дневен притвор на 51 годишниот М.Б. од гостиварско село, кој на 8-ми мај околу 13 часот бил пријавен во СВР Тетово од неговата 40-годишна невенчана сопруга дека подолго време ја допирал по телото нејзината малолетна ќерка од првиот брак.

Тој бил лишен од слобода од полициски службеници на гостиварското Одделение за внатрешни работи и во координација со Јавен обвинител беше задржан во Полициската станица Гостивар.

Лицето ќе биде спроведен во КПУ Затвор “Скопје” за издржување на притворот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена