fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во ПС Гостивар приведено лице поради физичко малтретирање на жена

Објавено

на

Дваесет и деветгодишна гостиварка, вчера (8 јануари) во 20 часот во СВР Тетово пријавила дека половина час претходно во нивниот стан во Гостивар, физички била малтретирана од нејзиниот 27-годишен невенчан сопруг од гостиварско село.

Полицијата соопшти дека набрзо по пријавувањето, тој бил лишен од слобода и се преземаат мерки за целосно документирање на случајот.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!