Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Во сабота ММА спектакл во Гостивар

Гостивар на 23 ноември ќе биде домаќин на првиот ММА турнир, во организација на ММА Протектор од Гостивар и Волвс Арена од Кичево. ММА всушност значи Мешани боречки вештини, моментално најатрактивниот боречки спорт во светот.

Публиката во Гостивар ќе има можност да проследи дуели помеѓу спортисти од Македонија, Србија, Хрватска, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово и Бугарија, борци меѓу кои се најдоа и гостиварците: Филип Стефановски, Томислав Белиќ, Арбин Селмани, Љубомир Андреевски, Даниел Николовски и Адо Лимани. Ова е прв турнир во Македонија, кој е поддржан од Светската ММА – WMO организација.

На спектаклот во спортската сала Младост ќе има 10 професионални и 5 воведни аматерски борби. Мечевите ќе ги судат пет меѓународни судии од WMO Европската и Светски призната организација за ММА.

Вратите во Младост ќе бидат отворено од 17, борбите започнуваат од 18 часот.

 

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 37 минути

Апел од полицијата по растот на заболени во Гостивар – Мерките да се почитуваат максимално!

Гостиварпред 2 часа

Акцијата за санирање на Русино ќе трае најмалку 4 до 5 дена, зафатена е поголема површина

Гостиварпред 2 часа

Дафина Стојаноска од ВМРО ДПМНЕ: И моите сограѓани Турци не се задоволни од оваа власт

Гостиварпред 3 часа

Србиноска на средба со граѓани со оштетен вид во Гостивар: ИНТЕГРА ќе води грижа за лицата со попречености

Гостиварпред 4 часа

Највисока бројка на заразени со корона во регион на Гостивар до сега, вкупно 23 – една почината пациентка и 8 оздравени

Гостиварпред 6 часа

17 нови решенија за изолација во Гостивар, исконтролирани 142 лица

Гостиварпред 8 часа

Приведен гостиварец заради закани кон функционер на Владата

Македонијапред 8 часа

Еве ја листата на сместувачки капацитети каде може да се плати со ваучер за домашен туризам

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!