fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во стан во Гостивар пронајдена мртва жена

Објавено

на

Шеесет и петгодишна гостиварка била пронајдена мртва во нејзиниот стан во кој настанал пожар. Немилиот настан во СВР Тетово бил пријавен вчера (31 октомври) во 7.05 часот наутро. 

Триесет и осум годишниот Т.А. од Гостивар пријавил дека во стан во зграда на ул. “Илинденска,, во Гостивар, во која што е управител, во текот на ноќта настанал пожар при што внатре била пронајдена мртва З.А. на возраст од 65 години од Гостивар, а како последица на опожарувањето. Според сознанијата жената била неподвижна и живеела сама.

Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и екипа од Полициска станица Гостивар. На телото не биле пронајдени траги на насилство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!