Поврзи се со нас

Гостивар

Во судир на голф со гостиварски таблици и мерцедес со тетовски повредени 3 лица

Објавено

на

Вчеравечер (14 декември) во 21 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавена е сообраќајна несреќа која се случила на улица „Илинденска“ во Тетово, во која учествувале две патнички моторни возила: „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од 58-годишниот гостиварец М.П. и „мерцедес“  со тетовски ознаки што го управувал 42-годишниот Б.А. од тетовска Голема Речица.

Ккао што соопшти СВР, во несреќата, сопатничката од возилото „мерцедес“, Р.С. на возраст од 54 години се здобила со тешки телесни повреди, а другите двајца сопатници од истото возило со полесни телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница. На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена