Поврзи се со нас

Гостивар

Во тек е асфалтирање на улица во гостиварска Горна Бањица

Објавено

на

Општина Гостивар започна со асфалтирање на улица во должина од 600 метри, во селото Горна Бањица. Како што информираат од локалната самоуправа, зафатот следи откако претходно се поставени нов водовод и канализација.
„По завршувањето на подземната инфраструктура, како нов водовод и канализација, деновиве почнаа работите и за асфалтирање на улицата во Горна Бањица, во должина од над 600 метри“, извести градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари.

Од општината најавуваат дека по оваа улица ќе продолжат со инфраструктурни инвестиции во секое населено место според планот за развој и тековните потреби на граѓаните.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена