fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во тек е јавен повик за закуп на државно земјоделско земјиште во Гостивар и Врапчиште

Објавено

на

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство, има објавено јавен повик за давање во закуп на државна земјоделска земја до 3 хектари во регионите на Врапчиште, Гостивар, Тетово, Кичево, Дебар, Струга, Охрид, Ресен, Демир Хисар, Гази Баба, Кисела Вода, Чаир, Карпош и Куманово, на 15, 30, 50 и 70 години, зависно од намената на земјиштето.

Огласот е во тек, a краен рок за пријавување е 22 јануари 2020 година.

Право на учество на јавниот повик за доставување на понуди за давање во закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост имаат домашни физички и правни лица и странски правни лица.

Почетната цена за еден хектар во Врапчиште е 4.735 денари, во Гостивар 3.375 денари.

Целиот повик со сите потребни информации и докуменација за аплицирање може да ги најдете ТУКА.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!