fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во тек се конкурсите за проекти од национален интерес во културата за 2020

Министерството за култура кон крајот на септември ги објави годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2020 година. Како што наведуваат од Министерството, ќе бидат поддржи проекти кои се во функција на развој, афирмација и промоција на културата во Република Северна Македонија во повеќе дејности и области: визуелни уметности, архитектура и дизајн, фолклор, музичка и музичко-сценска дејност, драмска дејност, литература и издавачка дејност, интердисциплинарни проекти, заштита на културното наследство  и меѓународна соработка.

Право на учество на конкурсите имаат правни лица: здруженија, сојузи, асоцијаци и сл. Како и   и физички лица – македонски државјани.

Поднесувањето на документите трае до 8-ми ноември. Деталите може да го погледнете на следниот ЛИНК

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!