Поврзи се со нас

Гостивар

Во Тетово приведени 4 лица од Гостивар и гостиварско

Објавено

на

Во два одделни случаи вчера (30 март) во Тетово биле приведени вкупно четири лица од Гостивар и гостиварско.

СВР Тетово соопшти дека полициски службеници во 22 часот и 20 минути, на улица „180“-Блок 70 во Тетово лишиле од слобода двајца жители на селото Градец на возраст од 22 години, затоа што  околу 21 часот и 30 минути физички нападнале 30-годишна тетовка.

„Околу 16 часот и 30 минути, во близина на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „Видоја Смилевски-Бато“ во Тетово, од слобода биле лишени 59 годишник од Гостивар и 30 годишник од гостиварско Чегране, затоа што при нивен преглед им бил пронајден хероин.“, информира СВР.

Од полицијата доадаваат дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случаите и против инволвираните ќе следуваат поднесоци.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Занимливостипред 5 часа

Расположението се менува и под влијание на боите

Гостиварпред 9 часа

Матевска: Ние сме единствена земја во светот каде пензионерите протестираат, не се издржува!

Македонијапред 10 часа

Од 1.500 до 3.000 денари месечно државна помош за пензионерите со ниски пензии

Македонијапред 11 часа

Антикризни мерки: За ученици по 20/30 евра месечно, за студенти ваучер за превоз…

Македонијапред 12 часа

МВР трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, објавени фотографија и опис

Македонијапред 14 часа

ДЛ: Во четврток ќе се празнува среќата, ќе се слави музиката од 1990-те и 2000- те, ќе се потсетуваме на едно убаво време!

Македонијапред 15 часа

Повлечена пакувана вода ризична за луѓето

Гостиварпред 16 часа

Нова песна на гостиварското дуо “D’Reamers”

Регионпред 17 часа

Владата на Словенија ќе ги врати парите на граѓаните од казни за прекршување на мерките против Ковид

Животпред 4 недели

Дворот на Василески во Гостивар е рај за очи и душа! Уникатно катче кое дише со љубов и внимание

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 5 дена

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Në Tetovë janë arrestuar 4 persona nga Gostivari dhe rajoni i Gostivarit

Објавено

на

Në dy raste të ndara dje (30 mars) në Tetovë janë ndaluar gjithsej katër persona nga Gostivari dhe rajoni i Gostivarit.

SPB Tetovë ka njoftuar se zyrtarët policorë në ora 22 e 20 minuta në rrugën “180” – Blloku 70 në Tetovë kanë arrestuar dy banorë të fshatit Gradec në moshën 22 vjeçare, pasi rreth orës 21 e 30 minuta kanë sulmuar fizikisht një tetovare 30-vjeçare.

“Rreth orës 16 e 30 minuta në afërsi të rrugës Ilindenska dhe Vidoja Smilevski-Bato në Tetovë janë arrestuar 59-vjeçari nga Gostivari dhe 30-vjeçari nga Cegrani i Gostivarit, pasi është gjetur gjatë ekzaminimit të tyre heroinë”, njofton SPB.

Policia shtoi se po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rasteve dhe ndaj të përfshirëve do të bëhen denoncime.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена