Поврзи се со нас

Гостивар

Во Ургентен центар во Гостивар донесен мртов маж

Вчера (7 февруари) во 11.30 часот во СВР Тетово од Ургентниот центар Гостивар, било пријавено дека кај нив бил донесен починат 69 годишниот Н.О. од Косово.

„Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и по извршен разговор со роднини на починатиот утврдено било дека во Маврово, во ходник од хотел, во еден момент на Н.О. му се слошило и паднал. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и Полициската станица Гостивар. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.“, соопшти МВР.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!