Поврзи се со нас

Гостивар

Во Ургентен во Гостивар донесено лице со повреди од секира

Маж од селото Добридол се здобил со повреди од секира додека цепел дрва. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера (20 мај) околу пладне во СВР Тетово било пријавено дека во Ургентен центар на гостиварската болница со тешки телесни повреди бил донесен 47 годиниот Б.А. од селото Добридол.

Според пријавеното, тој се повредил поради невнимание додека со секира цепел дрва кај Т.А.. Увид на местото на настанот извршила екипа на Полициска станица Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Гостиварпред 48 минути

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 2 часа

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 4 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 5 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 18 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 19 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 21 час

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Гостиварпред 23 часа

Таравари: За Гостивар се потребни најмалку 1.000 тестови и скрининг на медицинарите

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!