fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во верижен судар кај гостиварска патарина повредени 4 лица

Објавено

на

Во сообраќајна несреќа што се случила вчера (21 август) околу 18 часот на автопатот Тетово-Гостивар, се повреди завршиле четири лица.

Според информациите од полицијата, сообраќајката била во близина на гостиварската патарина. Во неа учествувале четири возила со гостиварска, тетовска, прилепска и странска регистрација.

При сударот две женски лица и две машки се здобиле со телесни повреди. Двете жени од Охрид биле пренесени во болницата во Гостивар, додека повредените мажи кои биле тетовчани, биле пренесени во болницата во Тетово.

Увид на местото извршила полициска екипа.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 12 минути

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 3 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 6 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 6 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 6 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 7 часа

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 11 час

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 12 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!