fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во водите на Вардар пронајдено е и телото на гостиварецот по кое се трагаше

Пронајдено е и телото на 45 годишното машко лице, по кое се трагаше од синоќа во водите на Вардар во Гостивар. Информацијата за Gostivarpress.mk ја потврди портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Објавено

на

Безживотното тело на гостиварецот го пронашле граѓани и полициски службеници и било извлечено од Вардар околу пладне, меѓу селата Форино и Чегране. Лекарска екипа констатирала смрт, а по наредба на јавен обвинител ќе се врши обдукција.

Како што веќе објавивме, ноќеска околу полноќ, граѓани во СВР пријавиле дека женско и машко лице завршиле во надојдените води на Вардар во Гостивар. Телото на девојката беше пронајдено околу 3 часот после полноќ.

Идентитетот на двајцата починати е познат на полицијата. Околностите за трагедијата ќе се утврдуваат.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 2 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 3 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 3 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 4 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 5 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 8 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 9 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Македонијапред 10 часа

Владата одобри дневен престој во училиштата и отворање на Дневните центри за лица со попречености

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!