Поврзи се со нас

Македонија

Во водите на Вардар пронајдено телото на исчезнатиот 25-годишен гостиварец

Објавено

на

Денеска (27.04.2023) околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар во с.Јурумлери, скопско, било забележано тело на машко лице.

По преземени мерки телото било извадено и било утврдено дека станува за збор за А.И.(25) од Гостивар, кој на 10.04.2023 беше пријавен за исчезнат. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена