Поврзи се со нас

Гостивар

Во земјава 163 нови корона случаи – Гостивар со 8 новозаразени, една жртва и 12 оздравени

Објавено

на

  Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:

  – Скопје 33
  – Куманово 17
  – Дебар 3
  – Штип 5
  – Прилеп 7
  – Тетово 13
  – Струга 3
  – Велес 6
  – Битола 4
  – Охрид 2
  – Кавадарци 5
  – Гостивар 8
  – Гевгелија 3
  – Струмица 18
  – Крива Паланка 2
  – Радовиш 2
  – Кочани 11
  – Пробиштип 1
  – Демир Хисар 1
  – Македонски Брод 2
  – Валандово 2
  – Виница 2
  – Делчево 7
  – Свети Николе 1
  – Кичево 3
  – Ресен 2

  Починати се 7 лица, двајца пациенти од Струга (78 г и 80 г), пациент од Кочани (77 г), од Струмица (44 г), од Скопје (72 г), од Битола (79 г) и еден пациент од Гостивар (79 г).

  Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 132 оздравени пациенти од:

  -Скопје 46
  -Куманово 13
  -Штип 7
  -Прилеп 12
  -Тетово 3
  -Струга 2
  -Велес 1
  -Битола 3
  -Охрид 4
  -Кавадарци 4
  -Гостивар 12
  -Крива Паланка 2
  -Кочани 3
  -Пробиштип 2
  -Македонски Брод 2
  -Пехчево 2
  -Берово 3
  -Валандово 1
  -Делчево 4
  -Кратово 1
  -Кичево 3
  -Неготино 2.

  Досега во земјата се направени вкупно 169.481 тестирања на ковид-19. Нема тестирања во рамките на скринингот.

  Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 16088, бројката на оздравени пациенти е 13550, на починати е 668, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1870.

  Остави коментар

  Leave a Reply

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Огласи за вработување:

  Advertisement
  Advertisement
  Занимливостипред 6 часа

  НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЈА: Душата постои и таа е бесмртна

  Македонијапред 8 часа

  Исплата на јануарските пензии од среда

  Вестипред 10 часа

  Ватикан се извини за сексуалното злоставување малолетници

  Гостиварпред 11 часа

  Дневно ковид инфо: Во земјава 1.172 нови позитивни, во Гостивар над 20

  Гостиварпред 12 часа

  Средба Таравари-Ванхауте, теми: Избори, политика, спорот со Бугарија…

  Вестипред 12 часа

  Минималната плата ќе биде 18.000 денари од вториот квартал годинава, најави Бектеши

  Гостиварпред 13 часа

  Во Гостивар се запалил џип во движење

  Гостиварпред 14 часа

  Лишен од слобода гостиварец пријавен за напад врз сопругата

  Гостиварпред 15 часа

  Инфективно во Гостивар се полни со ковид болни, се заразуваат и вакцинирани и прележани

  Спортпред 16 часа

  Висар Муслиу потпиша за Инголштад

  Гостиварпред 17 часа

  Регионот на Гостивар има 258 активно заразени со коронавирус

  Гостиварпред 17 часа

  Бесплатен ПАП тест за жените од селата во Општина Врапчиште

  Вестипред 18 часа

  Петличковски: Околу пикот сме на омикрон, не очекувам следните месеци и години короната да биде сериозен проблем за човештвото

  Македонијапред 1 недела

  Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

  Македонијапред 2 недели

  Горивата од полноќ со поскапени цени

  Македонијапред 2 недели

  Силен земјотрес во Грција почувствуван во Македонија

  Гостиварпред 2 недели

  Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

  Гостиварпред 2 дена

  Виктор Угриноски го извади светиот крст од Вардар на Водици во Гостивар

  Вестипред 1 недела

  Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

  Гостиварпред 1 недела

  Да нема дупло плаќање на гробиштата во Гостивар, предлог на советникот Адеми

  Гостиварпред 2 недели

  ФОТО ВЕСТ: Гостивар, Бадник 2022 година

  Што, како, каде?!пред 1 недела

  Нова неделна акција на Монтенегро Маркети

  Македонијапред 1 недела

  Објавен огласот за помош за сметките за струја на лицата со ниски примања

  Гостиварпред 1 недела

  Сучење на врвката за градскиот крст за Водици во Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Инспекции за сертификати и протоколи низ локали во Гостивар и Тетово

  Гостиварпред 7 дена

  Гостивар: Приведени две девојки, го нарушиле јавниот ред и мир

  Гостиварпред 2 дена

  Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

  Гостиварпред 2 недели

  Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

  Македонијапред 1 месец

  Убавините на пештерата Шаркова Дупка во Маврово (Фото)

  Локални избори 2021пред 4 месеци

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 5 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 8 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 8 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 8 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 8 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 9 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 11 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 1 година

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена