fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во земјава 30 новозаразени, починати 16 од кои 1 од подрачје на Гостивар

Објавено

на

  Во последните 24 часа се направени 1.658 тестирања, а регистрирани се 30 нови случаи на Ковид 19 во:
  -Скопје 14
  -Куманово 4
  -Тетово и Кочани по 2
  -Битола, Велес, Охрид, Струмица, Кичево, Радовиш, Виница и Пробиштип по 1
  Пријавени се вкупно 16 починати лица: 8 од Скопје (61г,62г,69г,72г, 75г,80г, 82г и 82г), две лица Битола (65г,82г) и по едно лице од Куманово (80г), Струмица (76г), Охрид (68г), Гостивар (73г), Ресен (69г) и Струга (72г). Од пријавените, еден е починат во домашни, а останатите во болнички услови.
  Регистрирани се 359 оздравени пациенти од:
  -Скопје 163
  -Куманово 31
  -Битола 26
  -Тетово 16
  -Велес и Кичево по 12
  -Кочани, Гостивар и Кавадарци по 11
  -Ресен 10
  -Штип 9
  -Виница, Прилеп и Свети Николе по 6
  -Струмица 5
  -Неготино и Берово по 4
  -Радовиш и Гевгелија по 3
  -Крива Паланка и Дебар по 2
  -Струга, Делчево, Валандово, Богданци, Демир Хисар и Демир Капија по 1
  Досега во земјата се направени вкупно 749.727 тестирања на Ковид 19.
  Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 154.524, бројката на оздравени пациенти е 143.427, на починати е 5.184, а бројот на активни случаи изнесува 5.913

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!