fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Објавено

на

Гостиварската локална самоуправа информираше дека се воведува забрана за пиење на водата од градскиот водовод, поради заматеност.

„Поради обилните врнежи од дожд деновиве, дојде до заматување на водата во изворот на реката Вардар и следствено на тоа, водата од гостиварската водоводна мрежа не смее да се користи за пиење, известија од ЈКП „Комуналец“. Забраната за корситење на водата за пиење, ќе важи до наредното известување. Општина Гостивар бара разбирање од граѓаните.“, стои во соопштението од општината.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!