Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Извлечени двојките за квалификациите од: Лига на Шампиони и Лига Европа

Објавено

на

  Денеска во седиштето на УЕФА, во Нион, беа извлечени двојките за квалификаиите од Лигата на Шампионите за сезоната 2019/2020. Првите натпревари од квалификациите за ЛШ се закажани за 9-ти и 10-ти јули, додека реваншите на 16. и 17. јули.

  Номе Калју (Естонија) – Шкендија (С. Македонија)
  ТНС (Велс) – Победник од претквалификации
  Хелсинки (Финска) – Торшавн (Фарски Острови)
  БАТЕ Борисов (Белорусија) – Пјаст Гливице (Полска)
  Арарат (Ерменија) – АИК Стокхолм (Шведска)
  Астана (Казахстан) – Клуж (Романија)
  Лудогорец (Бугарија) – Ференцварош (Унгарија)
  Селтик (Шкотска) – Сараево (БиХ)
  Шериф Тираспол (Молдавија) – Сабуртало (Грузија)
  Диделанж (Луксембург) – Валета (Малта)
  Партизани (Албанија) – Карабаг (Азербејџан)
  Слован Братислава (Словачка) – Сутјеска (Црна Гора)
  Линфилд (С. Ирска) – Розенборг (Норвешка)
  Валур Рејкјавик (Исланд) – Марибор (Словенија)
  Дандалк (Р. Ирска) – Рига (Летонија)
  Судува (Литванија) – Црвена звезда (Србија)

   

  На истото место беа извлечени и двојките за 1.коло квалификации за второто по ранг клупско натпреварување на УЕФА, Лига Европа.

  Академија Пандев (С. Македонија) – Зрињски (БиХ)
  Пјуник (Ерменија) – Шкупи (С. Македонија)
  Алашкерт (Ерменија) – Македонија Ѓ.П. (С. Македонија)
  Малме (Шведска) – Балимена (С. Ирска)/НСИ (Фарски Острови)
  Конах (Велс) – Килмарнок (Шкотска)
  Бреидаблик (Исланд) – Вадуц (Лихтенштајн)
  Бран (Норвешка) – Шамрок Роверс (Р. Ирска)
  Витебск (Белорусија) – КуПС Куопио (Финска)
  Ордабаси (Казахстан) – Торпедо Кутаиси (Грузија)
  Сент Јулија (Андора)/Европа (Гибралтар) – Легија (Полска)
  Гзира јунајтед (Малта) – Хајдук (Хрватска)
  Раднички Ниш (Србија) – Флора (Естонија)
  ЦСКА Софија (Бугарија) – Титоград (Црна Гора)
  Макаби Хаифа (Израел) – Мура (Словенија)
  Дебрецин (Унгарија) – Кукс (Албанија)
  Женес Еш (Луксембург) – Тобол (Казахстан)
  ФЦСБ (Романија) – Милсами (Молдавија)
  Чукарички (Србија) – Банантс (Ерменија)
  Крусејдерс (С. Ирска) – Б36 (Фарски Острови)
  Интер Турку (Финска) – Брондби (Данска)
  Приштина (Косово)/Сент Џозеф (Гибралтар) – Глазгов ренџерс (Шкотска)
  Корк сити (Р. Ирска)/Прогрес Нидеркорн (Луксембург) – Кардиф Метрополитан Универзитет (Велс)
  Молде (Норвешка) – КР Рејкјавик (Исланд)
  Левски Софија (Бугарија) – Ружомберок (Словачка)
  Зета (Црна Гора) – Фехервар (Унгарија)
  Шахтјор Солигорск (Белорусија) – Хибернијанс (Малта)
  Нефчи (Азербејџан) – Сперанта Ниспорени (Молдавија)
  Олимпија Љ. (Словенија) – Ригас (Летонија)
  Хонвед (Унгарија) – Жалгирис (Литванија)
  Радник Бијелина (БиХ) – Спартак Трнава (Словачка)
  Фола Еш (Луксембург) – Чикура (Грузија)
  Динамо Тбилиси (Грузија) – Ла Фиорита (Сан Марино)/Енгордани (Андора)
  Широки Брег (БиХ) – Каират (Казахстан)
  Кауно Жалгирис (Литванија) – Аполон Лимасол (Кипар)
  Вентспилс (Летонија) – Теута (Албанија)
  Краковија (Полска) – Дунајска Стреда (Словачка)
  Стјарнан (Исланд) – Левадија (Естонија)
  Бери Таун (Велс)/Клифтонвил (С. Ирска) – Хаугесунд (Норвешка)
  Ритериаи (Литванија) – Клаксвик (Фарски Острови)/Тре Фиори (Сан Марино)
  Динамо Минск (Белорусија) – Лиепаја (Летонија)
  Норчепинг (Шведска) – Сент Патрик (Р. Ирска)
  Абердин (Шкотска) – РоПС Рованиеми (Финска)
  Домжале (Словенија) – Балзан (Малта)
  Лачи (Албанија) – Хапоел Бер Шева (Израел)
  Будуќност (Црна Гора) – Нарва Транс (Естонија)
  Сабаил (Азербејџан) – Универзитатеа Крајова (Романија)
  АЕК Ларнака (Кипар) – Петрохуб Хинцести (Молдавија)

  Лига Европа започнува на 11 јули.

  Остави коментар

  Leave a Reply

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Огласи за вработување:

  Advertisement
  Advertisement
  Гостиварпред 1 час

  Состанок за репрогласување на НП Маврово и нов план за управување со подрачјето

  Гостиварпред 2 часа

  Куче скитник нападнало гостиварец

  Спортпред 3 часа

  Продолжува кошаркарското првенство: КК Гостивар му гостува на Куманово

  Вестипред 4 часа

  Од денеска влез во Косово со потврда за три вакцини

  Македонијапред 5 часа

  Сибирски студ, внимавајте на голомразица!

  Здравје и убавинапред 6 часа

  Храна која ги зајакнува коските, особено додека старееме

  Македонијапред 19 часа

  Потврдени нови 2.071 случај на ковид во земјава

  Гостиварпред 20 часа

  Компанијата „ALMERO MATTRESS“ од Гостивар добитник на престижна награда од Индустриска Комора на Тирана (CCIT)

  Гостиварпред 23 часа

  Оглас за доделување на социјалните станови во Гостивар наскоро, најавуваат надлежните

  Македонијапред 23 часа

  Скратување на изолација од десет на седум дена, препорача Комисијата за заразни болести

  Гостиварпред 23 часа

  Приведен 27 годишник од гостиварско по распишана потерница

  Гостиварпред 1 ден

  Колку пари ќе добијат партиите од Локалните избори во Гостивар: Еден глас 15 денари!

  Македонијапред 1 ден

  ДЗС: Просечната нето плата во ноември лани била 29 130 денари

  Македонијапред 1 недела

  Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

  Македонијапред 2 недели

  Горивата од полноќ со поскапени цени

  Македонијапред 2 недели

  Силен земјотрес во Грција почувствуван во Македонија

  Гостиварпред 3 дена

  Виктор Угриноски го извади светиот крст од Вардар на Водици во Гостивар

  Вестипред 1 недела

  Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

  Гостиварпред 2 недели

  Да нема дупло плаќање на гробиштата во Гостивар, предлог на советникот Адеми

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  Нова неделна акција на Монтенегро Маркети

  Македонијапред 2 недели

  Објавен огласот за помош за сметките за струја на лицата со ниски примања

  Гостиварпред 1 недела

  Сучење на врвката за градскиот крст за Водици во Гостивар

  Гостиварпред 4 дена

  Се потсетуваме, најсреќните на Водици во Гостивар кои го извадија крстот од Вардар

  Гостиварпред 2 недели

  Инспекции за сертификати и протоколи низ локали во Гостивар и Тетово

  Гостиварпред 1 недела

  Гостивар: Приведени две девојки, го нарушиле јавниот ред и мир

  Вестипред 4 дена

  Православен празник Водокрст (Водопост)

  Гостиварпред 3 дена

  Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

  Гостиварпред 2 недели

  Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

  Македонијапред 1 месец

  Убавините на пештерата Шаркова Дупка во Маврово (Фото)

  Локални избори 2021пред 4 месеци

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 5 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 8 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 8 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 8 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 8 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 9 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 11 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 1 година

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена