fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Вонредна крводарителна акција во Гостивар- приклучете се, спасете живот!

Објавено

на

Со цел надополнување на потребите за крв и крвни продукти и нормално функционирање на здравствениот систем, Општинската организација на Црвен Крст Гостивар ќе спроведе вонредна крводарителна акција на 12 ноември (четврток) . Акцијата ќе се реализира во сороаботка со Кабинетот за трансфузиологија во Гостивар.
„По тој повод упатуваме АПЕЛ кон сите хумани граѓани да даруваат од оваа драгоцена течност која во оваа сложена ситуација на пандемија за некого значи живот.“, апелираат од Црвен крст.
Акцијата ќе се спроведе во просториите на Кабинетот за трансфузилогија во периодот од 9 до 14 часот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!