fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Вонредна одлука на РКЕ: Од полноќ поевтинуваат горивата

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика донесе вонредна одлука за намалување на малопродажните цени на горивата од вечерва на полноќ

Причина за намалување на цените е укинување на дополнителната акциза на горивата која беше воведена како мерка во вонредната состојба, со што од вечерва на полноќ цените на нафтените деривати ќе поевтинат за 2 денари.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 63,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 52,50 ден/лит.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!