fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Возач се обидел да прегази полицаец при контрола во Гостивар

Објавено

на

  Полицијата работи на расчистување на случај во Гостивар, при кој лице се обидело да удри во полицаец со автомобил. СВР соопшти дека вчера (16 мај) околу 18 часот на ул.„ЈНА“ во Гостивар, при вршење службени дејствија во сообраќајот, двајца полициски службеници од Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Гостивар дале знак за запирање на патничко возило „шкода рапид“ со скопски регистарски ознаки, кое се движело со брзина поголема од дозволената.

  Возачот на возилото не застанал, ја зголемил брзината и со возилото се обидел да удри еден полициски службеник, по што продолжил со движењето, известуваат од полицијата со најава дека ќе биде поднесена соодветна пријава.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!