fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Објавено

на

Скоро секој возач кој вчера (26 септември) бил исконтролиран во акцијата што МВР ја спроведе во Гостивар, прекршил некое сообраќајно правило и пропис. Збирните податоци за исходот од засилените контроли се доказ за недисциплината што владее низ улиците и патиштата во гостиварскиот регион.

Вкупно биле откриени и санкционирани 101 прекршок, од кои 60-тина во првиот час од акцијата. Најмногу од прекршоците, 28 се за истечена регистрација, 17 за возење без дозвола, 10 за неносење на маски во возило, 9 за погрешно паркирање итн.

За акцијата прес во Гостивар вчера одржа портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!