Поврзи се со нас

Македонија

Возеле без исправни сопирачки, без возачки дозволи – Санкционирани 67 возачи во акција на СВР Тетово

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (3 март) од 9 до 13 часот на поширокото тетовско-гостиварско подрачје спроведоа акциска контрола, во која биле откриени и санкционирани 17 технички неисправни возила (ТЕ-8 и ГВ-9). Сите имале неисправни сопирачки и веднаш се исклучени од сообраќај.

При контролата, исто така, санкционирани се 6 возачи без возачки дозволи, 1(ТЕ) со важечка забрана за управување и 1(ТЕ) кој не извршил технички преглед на возилото што го управувал. Покрај ова, санкционирани се и 42 други видови сообраќајни прекршоци (ТЕ-38 и ГВ-4).

СВР Тетово со совет и укажување до возачите да не тргнуваат на пат со неисправни возила, без положен возачки испит или со важечка забрана за управување. Зашто, во спротивно ја доведуваат во прашање сопствената и безбедноста на сите учесници во сообраќајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена