fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Возило излетало на патот Гостивар-Кичево, повредена е жена

Објавено

на

Вчера (10 јануари) околу 12.20 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близинана на влезот во село Зајас се случила сообраќајна незгода во која била повредена жена.

МВР соопшти дека патничко моторно возило ,,цитроен“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 50 годишниот И.Р од Белград излетало од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево, се здобила сопатничката од возилото С.Д на возраст од 70 години од Куманово.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!