Поврзи се со нас

Гостивар

Возило паднало во провалија на влез во Маврово

Објавено

на

Возило излетало од патот и паднало во подлабока провалија на влезот во Маврово од правецот на село Никифорово, информира РЦУК Тетово.
Според информациите добиени од полициската станица Маврово, две лица се извлечени од провалијата, додека едно лице само успеало да излезе. Трите лица се упатени во болницата во Гостивар и според дежурниот лекар имаат полесни телесни повреди.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена