Поврзи се со нас

Гостивар

Возило удрило во коњ на патот Гостивар-Кичево, едно лице е повредено

Објавено

на

Ноќеска (29 декември), половина час по полноќ, во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево патничко моторно возило „фолксфаген поло“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 27-годишниот гостиварец З.Н., удрило во животно, коњ кој без надзор и неконтролирано се движел по коловозот.

„Во несреќата, сопатникот во возилото, Г.М.(48) од Гостивар, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“. Увид на местото на несреќата извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.“, информира полицијата.

 

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 6 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një automjet ka goditur në një kalë në rrugën Gostivar-Kërçovë, një person është i lënduar

Објавено

на

Natën e sotme (29 dhjetor), gjysmë ore pas mesnate, në SPB Tetovë është raportuar se në magjistralen Gostivar-Kërçovë, automjeti  “Volkswagen Polo”, me targa të Gostivarit, i drejtuar nga 27-vjeçari Z.N. nga Gostivari, ka goditur një kafshë, një kalë që ka lëvizur i pambikëqyrur dhe pakontrolluar në rrugë.

Në aksident lëndime të rënda trupore ka marrë pasagjeri në automjet, G.M. (48) nga Gostivari, të konstatuara në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”. Inspektim të vendit të aksidentit ka bërë ekipi nga Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar”, ka njoftuar policia.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена