Поврзи се со нас

Гостивар

Возило удрило во ограда на патот Зубовце-Дебреше, повредени се четири момчиња

Во несреќа која се случила вчеравечер околу 23.40 часот на локалниот пат  Зубовце – Дебреше, со повреди завршиле четири лица.

Според информациите од МВР, 23 годишник од Врапчиште, гостиварско, управувајќи патничко возило со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во ограда. Во незгодата со тешки телесни повреди се 24 годишен сопатникот, додека возачот и други двајца сопатници на возраст од 23 и 24 години, се здобиле со полесни телесни повреди.

Сите биле пренесени во Ургентен центар во Гостивар за укажување лекарска помош. Увид на местото извршиле полициски службеници од Полициската станица Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!