fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Вработен на патарина Тетово-Гостивар бил нападнат од возач кој не сакал да плати билет

Објавено

на

Вчера, во 20 часот и 30 минути, Б.В.(29) од тетовска Брвеница, вработен на наплатна станица Тетово-Гостивар, во СВР Тетово пријавил дека еден час претходно на работното место физички бил нападнат од едно лице, кое одбивало да плати патарина, а кое управувало патничко возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки, информираат од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!