Поврзи се со нас

Гостивар

Вработените во епидемиолошкото одделение во Гостивар се негативни на Ковид-19

Градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари утрово информираше дека резултатите од тестирањето на вработените во епидемиолошкото одделение на гостиварскиот Центар за јавно здравје се негативни.

„Вработените кои беа тестирани на Ковид-19 од епидемиологија Гостивар се негативни, и тоа е една вест којашто е добра за за сите нас. Нивниот колега кој на првиот тест беше позитивен, на вториот исто така има негативен резултат. Очекуваме одделението да продолжи со работа. Состојбата на подрачјето на Општина Гостивар останува стабилна“, изјави Таравари.

Минатата недела, епидемиолошката и микробиолошката служба во Гостивар беа затворени, откако еден вработен доби позитивен тест на корона.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!