fbpx
Поврзи се со нас

Гостиарски

Вработените во Трио стакло Гостивар: Од срце им благодариме на Леон и Нове, тие се редок пример на грижа за работниците

Објавено

на

Гостиварската компанија Трио стакло е навистина редок пример во денешниот бизнис свет по искажувањето почит и исклучителниот добар однос кон вработените. „Ние функционираме како едно големо среќно семејство, кадешто владее позитивна енергија, има почит и разбирање. Нашите газди се луѓе кои знаат и умеат максимално да ги ценат нашиот труд и посветеноста“, велат вработените.

Вработените ја контактираа нашата редакција со барање јавно да се заблагодарат за односот на сопствениците на фирмата и се` она што низ годините го имаат направено за да им го разубават секојдневието и животот.

„Сакаме да упатиме огромна благодарност до сопствениците Леон Василески и Нове Петрески. Тоа се прекрасни личности какви што ретко се среќаваат во денешно време. Не само што делот на платите секогаш е редовен и коректен, туку добиваме многу повеќе. Ни плаќаат и одмори, екскузрии, викенди за нас и нашите семејства. До сме биле на многу места на трошок на компанијата како: Турција, Грција, Египет, Бугарија, крстарења и други дестинации. Знаат пријатно да не изненадат со подароци, па така од нив сме добивале добра спортска опрема, како патики, тренерки и слично. Најважно од се` е што меѓу нас постои еден другарски однос, и сето тоа не` мотивира како работници уште повеќе да се посветуваме на работата. Им благодариме од срце“, велат Дејан, Деан, Владимир, Даниел, Зоран, Деан, Леон, Стефан и Саве вработени во компанијата која годинава ќе слави 20-години постоење.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!