fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Врапчиште и во вториот круг меѓу општините со најнизок одзив – гласале 6%

Објавено

на

Општина Врапчиште е меѓу општините со најмал процент на излезени гласачи кои го искористиле своето право на глас во вториот круг на Претседателските избори 2019. Според податоците од Државната изборна комисија, во оваа општина до 13 часот гласале 1.567, што е 6,12% од вкупно запишаните избирачи. Врапчиште беше со ниска излезност и во првиот круг на изборите.

Право на глас во Општина Врапчиште имаат 25.599 граѓани, а гласањето се одвива на 39 избирачки места.

Останати општини со најнизок одзив се Желино 4.22% и Боговиње 6.21%,

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!