Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Врапчиште и во вториот круг меѓу општините со најнизок одзив – гласале 6%

Општина Врапчиште е меѓу општините со најмал процент на излезени гласачи кои го искористиле своето право на глас во вториот круг на Претседателските избори 2019. Според податоците од Државната изборна комисија, во оваа општина до 13 часот гласале 1.567, што е 6,12% од вкупно запишаните избирачи. Врапчиште беше со ниска излезност и во првиот круг на изборите.

Право на глас во Општина Врапчиште имаат 25.599 граѓани, а гласањето се одвива на 39 избирачки места.

Останати општини со најнизок одзив се Желино 4.22% и Боговиње 6.21%,

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!