Поврзи се со нас

Спорт

Вратени одземените 15 бодови на Јувентус

Објавено

на

Врховниот италијански спортски суд донесе одлука да му бидат вратени на Јувентус 15 бодови кои му беа одземени во февруари поради финансиски нерегуларности и соопшти дека за случајот ќе се води нов процес.

Со судската одлука Јувентус се врати во игра за место кое идната сезона обезбедува настап во Лигата на шампиони, искачувајќи се од седмото на третото место со 59 бодови, три повеќе од четвртата Рома, а шест повеќе од Милан на петтото место.

До крајот на сезоната во Серија А преостануваат уште осум кола.

Јувентус беше казнет во февруари со одземање 15 бодови поради финансиски малверзации поврзани со трансфери на свои играчи во 2021 година.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена